Internet na mesiac úplne zadarmo?

Objednajte online a prvý mesiac nič neplatíte

Všetko o internetovom pripojení a zariadeniach nájdete na tejto stránke

Prečítajte si aké zariadenia sú vhodné na WiFi pripojenie, ako si viete zvýšiť rýchlosť a čo ruší Váš internetový signál

V našej ponuke bezdrôtového internetu nájdete niekoľko variant zariadení na šírenie signálu prostredníctvom WiFi. V nasledujúcom článku si prejdeme rozdiel medzi zariadeniami, aký majú vplyv na kvalitu signálu a čo všetko môže spôsobiť, že Váš internet má výpadky, alebo pripojenie nedosahuje dostatočnú rýchlosť.

Varianty zariadení na šírenie WiFi internetového signálu:

WiFi Router TP Link 850

Tento router poskytujeme naším zákazníkom zadarmo k objednávke internetového pripojenia. Je to najbežnejší a najviac používaný router pre bezdrôtový internet.
Router funguje na frekvencii 2,4 GHz, zariadenie obsahuje 4 LAN porty a 1 WAN port.
Aj napriek tomu, že výrobca na obale uvádza rýchlosť sťahovania až 300 Mb/s , je toto číslo dosiahnuteľné len za optimálnych podmienok a s dostatočnými zariadeniami v priestore s minimálnym rušením.
Reálnym príkladom použitia zariadenia na bezdrôtové pripojenie napríklad v bytovom dome kde je veľké rušenie okolitých WiFi zariadení, v prípade že sa nenachádzate v rovnakej miestnosti ako je WiFi router, na slabšie mobilné telefóny alebo notebooky staršej výroby je nameratelná rýchlosť maximálne 40 Mb/s bez prepojenia routra káblom do zariadenia.

Znižovanie výkonu zariadenia spôsobuje najmä rušenie okolitých zariadení. Router TP-Link operuje na menšom počte kanálov a v prípade, že na danom kanály je viac zariadení, prichádza k rušeniu a výpadkom signálu.
Router ale disponuje technológiou CCA (Clear Channel Assessment) , ktorá automaticky zamedzuje konfliktom kanálov prostredníctvom výberu funkcie voľného kanála a plne tak realizuje výhody väzby na kanál, aby poskytla vyšší výkon, čo pomáha k udržaniu stability signálu.

Toto riešenie je určené pre menej náročných používateľov , vhodné do menších domácností, či domácich kancelárií.

WiFi router TP-Link Archer Dual band

Výkonnejším riešením WiFi siete je zakúpenie si routra dual band Archer , ktorý operuje v dvoch pásmach, ako v 2,4 GHz, tak v pásme 5 GHz, ktoré je menej zarušené a teda zvláda užívateľom poskytovať vyššie rýchlosti.

Ak je príliš mnoho zariadení pripojených naraz, signál slabne a môžete pociťovať pokles rýchlostí. Všetky D-Link Wireless AC routre podporujú dual bandový bezdrôtový signál, čo Vám umožní prehliadať internet v pásme 2,4 GHz a zároveň streamovaž digitálne médiá, hrať online hry alebo robiť online hovor v pásme 5 GHz.

Na pripojenie v tomto pásme, je dôležité aby Vaše zariadenie vedelo fungovať v pásme 5 GHz. Rovnako je pre udržanie kvalitných služieb aktualizovať softvér, aby sa Váš router dokázal spojiť aj s novšími zariadeniami.
Rušenie bezdrôtového signálu môže spôsobovať veľa zariadení vo vašej domácnosti, ako napríklad bezdrátové telefóny, detské vysielačky, mikrovlnka atd., kedy vďaka zlému umiestneniu routra môžete mať slabí signál, ktorý tieto prístroje naviac rušia.

Dual bandové routre sú menej náchylné k tomu, aby boli rušené inými zariadeniami v domácnosti. Dual band znamená menšie rušenie signálu a vyššiu rýchlosť.

MikroTik RB750Gr3

Kompaktný router je výborným riešením do domácnosti aj kancelárie. Ak ho umiestnite na ideálne miesto, zaistí stabilné pripojenie všetkým pripojeným zariadeniam. Okrem bezdrôtového pripojenia môžete využiť aj päť RJ45 portov a cez kábel zapojiť tv, hernú konzolu a iné prístroje, aby mohli využívať naplno až gigabitové rýchlosti ethernetu. Router môžete napájať adaptérom zo siete, alebo využiť PoE napájanie RJ45 port.
Nastaviť router podľa svojich potrieb môžete prostredníctvom operačného systému MikroTik RouterOS s licenciou Level 4

V prípade pripojenia starších alebo slabších zariadení hrozí, že sa router prispôsobí výkonu najslabšieho zariadenia v sieti a to spôsobí spomalenie rýchlostí.

TP-Link EAP 225 – WiFi Access Point

Ako bonusové riešenie pre väčšie pristory s pripojením viac zariadení pridávame bezdrôtový prístupový bod s diaľkovým napájaním, ktorý si vystačí s jediným káblom, pomocou ktorého prenáša dáta aj napája vlastné zariadenie. Vďaka napajaniu cez PoE, rozšírite svoju sieť, aj do časí kde, nemate dostatočné pokrytie signalu z hlavného routra. Pritom vyzerá ako bežné svietidlo a tiež sa tak inštaluje – na strop alebo stenu.
Zariadenie môžete umiestniť do každej miestnosti, čo bude najlepším riešením a prinesie všade plnú rýchlosť signálu.

TP-Link Auranet Controller Software poskytuje centralizovanú správu pre bezdrôtové siete.

Ponuka funkcie na rozšírené spravovanie lokalnej siete, ako uprednostňovanie zariadení, rozdelenie zariadení do VLAN skupín a mnoho funkcií ktoré naročnejší užívateľ využije.

Sprava podnikovej, alebo domacej siete sa stava jednoduchšou a prehľadnejšou.

Vyberte si z ponuky internetových balíkov, ktorá vás určite dostane. Pri online objednávke teraz prvý mesiac zadarmo!

Vyberte si z ponuky internetových balíkov, ktorá vás určite dostane. Pri online objednávke teraz prvý mesiac zadarmo!

Ako správne merať rýchlosť

Otestujte si rýchlosť

V prvom kroku je vždy dôležité pred vykonaním akýchkoľvek zmien urobiť test rýchlosti, aby sme si vedeli porovnať výsledok. Test rýchlosti nájdete tu: https://www.dobrynet.sk/meranierychlosti/

Pripojte sa pomocou FTP kábla

Nikdy nemerajte rýchlosť prostredníctvom WiFi pripojenia (bezdrôtovo, napríklad cez mobil alebo tablet) – iba cez zariadenie, ktoré je na router pripojené káblom ( napríklad stolný počítač) Zariadenie pripojené na internet prostredníctvom WiFi siete vždy nameria nepravdivé dáta, nakoľko WiFi sieť môže spomaliť veľa iných faktorov z okolia, ktoré poskytovateľ internetu nevie ovplyvniť. ( iné zariadenia alebo WiFi siete, ktoré spôsobujú rušenie)

Tipy na zvýšenie rýchlostí

Základným problémom so slabým signálom, či nízkymi rýchlosťami môže byť zlý kanál. V prípade, že bývate v bytovom dome môže byť naokolo naozaj veľa faktorov, ktoré pôsobia stav Vášho internetového pripojenia. Veľakrát sa stáva, že viacero susedov nemá správne nastavenú wifi a zarušuje kanál na ktorom pracuje aj Vaše zariadenie. Rovnako pri zlom umiestnení zariadenia v miestnosti môžete zoslabiť jeho signál. Ovplyvniť ho môžu aj iné zariadenia, ktoré internet vôbec nevyužívajú, ako napríklad mikrovlnka.

Ďalším negatívnym vplyvom sú aj hrubé múry. WiFi signál nemá takú intenzitu ako napríklad mobilný signál, ktorý častokrát chytíte aj v pivnici. Wifi vysiela v pásme od 2,4 po 5 GHz a prechodu signálu dokáže niekedy zabrániť aj obyčajný strom.

V niektorých prípadoch (hlavne vo väčších bytoch a domoch) môže jeden wi-fi router nedostatočne pokrývať priestor signálom. Používatelia preto často siahajú po rôznych riešeniach rozšírenia signálu.
Prídavný wi-fi router – je asi najlepšie možné riešenie. Použiť iný wi-fi router, pričom nový je s pôvodným prepojený ethernetovým káblom je najefektívnejšie. Nevýhodou je nutnosť mať v domácnosti štruktúrovanú kabeláž. Taktiež odporúčam pomenovať (SSID) každú wi-fi sieť samostatne. Používateľ má takto väčšiu kontrolu nad tým na akú wifi sa pripojí, ak sa mu zdá, že má slabý signál.

Pozor pri výbere prídavných zariadení: Wi-fi extendery – jedno veľké NIE – Wi-fi extendery sú zariadenia, ktorých cieľom je rozšíriť wi-fi signál bez použitia kábla. Znamená to, že sa sami pripoja na wi-fi router a daný signál by mali zosilňovať. Nefunguje to tak. V praxi síce môžno zvýšia dosah wi-fi signálu, ale jeho kvalitu drasticky znížia. Dokážu spraviť z fungujúcej wi-fi siete, doslova nepoužiteľnú.

WiFi zariadenia novej generácie

UNIFI V6 Long-Range (U6-LR)

U6-LR je vysokovýkonný prístupový bod využívajúci pokrokovú technológiu WiFi 6 na zabezpečenie silného bezdrôtového pokrytia podnikových prostredí a náročných domácich užívateľov.

Poskytuje agregovanú rádiovú rýchlosť až 3,0 Gb s frekvenciou 5 GHz + (4×4 MU-MIMO a OFDMA) a 2,4 GHz  4×4 MIMO.

Model U6-LR sa bez problémov hodí do každého prostredia a je ho možné namontovať do vnútorného a čiastočne vonkajšieho prostredia (krytie IP54).

Vlastnosti:

Dvojjadrový procesor 1,3 GHz ( inovovaný na podporu plne duplexného výkonu TCP / IP s rýchlosťou 1 Gb / s)

Pásmo 5 GHz 4×4 MU-MIMO a OFDMA s rádiovou rýchlosťou 2,4 Gbps

2,4 GHz pásmo 4×4 MIMO s rádiovou rýchlosťou 600 Mbps

Napájané pomocou  802.3at PoE (PoE injektor nie je súčasťou balenia)

124% nárast rýhlosti oproti bežným routrom

Wi-Fi 6 AP poskytujú agregovanú rádiovú rýchlosť až 3 Gbps s 5 GHz (4×4 MU-MIMO a OFDMA) a 2,4 GHz 4×4 MIMO rádiami

Dvojnásobne väčší dosah

Prístupový bod U6-LR využíva technológiu Wi-Fi 6 na zabezpečenie silného a rozsiahleho bezdrôtového pokrytia vo všetkých prostrediach.

Fyzická časť
Rozmery Ø220 x 48 mm (Ø8,66 x 1,89 “)
Váha Bez držiaka: 800 g (1,76 lb)
S držiakom: 930 g (2,05 lb)
Materiál krytu Plast
Montážny materiál Oceľ SGCC
Odolnosť proti poveternostným vplyvom IP54
Hardware
Špecifikácie procesora Dvojjadrový ® Cortex ® A53 na frekvencii 1,35 GHz
Informácie o pamäti 512 MB
Rozhranie pre správu Ethernet

Bluetooth Low Energy 5.0

Sieťové rozhranie (1) 1 Gb / s Ethernet RJ45
Tlačidlo Obnovenie výrobných nastavení
LED RGB
Metóda napájania PoE +, pasívny PoE (48 V)
Zdroj UniFi PoE prepínač
48V, 0,5A PoE adaptér (nie je súčasťou balenia)
Podporovaný rozsah napätia 44 až 57 V ss
Max. Spotreba energie 16,5 W.
Max. TX Power
2,4 GHz 26 dBm
5 GHz 26 dBm
MIMO
2,4 GHz 4 x 4
5 GHz 4 x 4
Priepustnosť
2,4 GHz 600 Mbps
5 GHz 2 400 Mb / s
Zisk antény
2,4 GHz 4 dBi
5 GHz 5,5 dBi
Montáž Stena / strop (súčasťou balenia)
Prevádzková teplota -30 až 60 ° C (-22 až 140 ° F)
Prevádzková vlhkosť 5 – 95% bez kondenzácie
Certifikácie CE, FCC, IC
Softvér
Štandardy Wi-Fi 802.11a / b / g
Wi-Fi 4 / Wi-Fi 5 / Wi-Fi 6
Bezdrôtové zabezpečenie WPA-PSK, WPA-Enterprise (WPA / WPA2 / WPA3 *)

* Podporované s budúcimi verziami radiča

BSSID 8 za rádio
VLAN 802.1Q
Pokročilá QoS Obmedzenie sadzby na používateľa
Izolácia návštevnosti hostí Podporované
Súbežní klienti 300 a viac
Podporované dátové rýchlosti (Mbps)
802.11a 6, 9, 12, 18, 24, 36, 48, 54 Mbps
802.11b 1, 2, 5,5, 11 Mbps
802.11g 6, 9, 12, 18, 24, 36, 48, 54 Mbps
802.11n (Wi-Fi 4) 6,5 Mb / s až 600 Mb / s (MCS0 – MCS31, HT 20/40)
802.11ac (Wi-Fi 5) 6,5 Mb / s až 1,7 Gb / s (MCS0 – MCS9 NSS1 / 2/3/4, VHT 20/40/80/160)
802.11ax (Wi-Fi 6) 7,3 Mb / s až 2,4 Gb / s (MCS0 – MCS11 NSS1 / 2/3/4, HE 20/40/80/160)

Zdroj

https://store.ui.com/collections/unifi-network-wireless/products/unifi-6-long-range-access-point

UNIFI V6 LITE

UniFi 6 Lite je prístupový bod s  2×2 Wi-Fi 6 anténou, ktorý poskytuje súhrnnú rádiovú rýchlosť  až 1,5 Gbps s rádiom 5 GHz (MU-MIMO a OFDMA) a 2,4 GHz (MIMO).  UniFi 6 Lite má kompaktný dizajn s veľkosťou nano, takže môže byť použitý do všetkých domácností a podnikov. Toto zariadenie nedisponuje krytím do vonkajších prostredí.

Vlastnosti:

2×2 vysoko efektívne Wi-Fi 6

Pásmo 5 GHz 2×2 MU-MIMO a OFDMA s rádiovou rýchlosťou 1,2 Gbps

Pásmo 2,4 GHz 2×2 MIMO s rádiovou rýchlosťou 300 Mbps

Gigabit Ethernet, napájaný s 802.3af PoE (PoE injektor nie je súčasťou dodávky)

Kompatibilné s krytmi UAP-nanoHD a zapustenou montážnou konzolou

29% nárast rýhlosti oproti bežným routrom

Wi-Fi 6 prístupových bodov poskytuje agregovanú rádiovú rýchlosť až 1,5 Gb / s pri frekvenciách 5 GHz (2×2 MU-MIMO a OFDMA) a 2,4 GHz 2×2 MIMO.

Dvojnásobne väčší dosah

Prístupový bod U6-Lite využíva technológiu Wi-Fi 6 na zabezpečenie silného a rozsiahleho bezdrôtového pokrytia vo všetkých podnikových sieťových prostrediach.

Fyzické vlastnosti
Rozmery Ø160 x 32,65 mm (Ø6,3 x 1,3 “)
Váha Bez držiaka: 300 g (10,6 oz)
S držiakom: 315 g (11,1 oz)
Charakteristiky krytu Polykarbonát 110 a tlakové liatie ADC12
Montážne vlastnosti Polykarbonát, oceľ SGCC
Hardware
Špecifikácie procesora 880 MHz MIPS 1004 KEc
Informácie o pamäti 256 MB
Rozhranie pre správu Ethernet
Sieťové rozhranie (1) 10/100/1000 Mb / s Ethernet RJ45
Gombíky Obnovenie výrobných nastavení
LED diódy Biela / modrá
Metóda napájania 802.3af PoE, pasívny PoE (48 V)
Zdroj 802.3af PoE; 48V, 0,32A PoE adaptér (nie je súčasťou balenia)
Podporovaný rozsah napätia 44 až 57 VDC
Max. Spotreba energie 12 W.
Max. TX Power
2,4
GHz 5 GHz
23 dBm
23 dBm
MIMO
2,4
GHz 5 GHz
2 x 2
2 x 2
Rýchlosť priepustnosti
2,4
GHz 5 GHz
300 Mbps
1201 Mbps
Zisk antény
2,4
GHz 5 GHz
2,8 dBi
3 dBi
Prevádzková teplota -30 až 60 ° C (-22 až 140 ° F)
Prevádzková vlhkosť 5 – 95% bez kondenzácie
Certifikácie CE, FCC, IC
Softvér
Štandardy Wi-Fi 802.11a / b / g
Wi-Fi 4 / Wi-Fi 5 / Wi-Fi 6
Bezdrôtové zabezpečenie WPA-PSK, WPA-Enterprise (WPA / WPA2 / WPA3 *)

* Podporované s budúcimi verziami kontroléru

BSSID 8 za rádio
VLAN 802.1Q
Pokročilá QoS Obmedzenie sadzby na používateľa
Izolácia návštevnosti hostí Podporované
Súbežní klienti 300 a viac
Podporované dátové rýchlosti (Mbps)
802.11a 6, 9, 12, 18, 24, 36, 48, 54 Mbps
802.11n (Wi-Fi 4) 6,5 Mb / s až 300 Mb / s (MCS0 – MCS15, HT 20/40)
802.11b 1, 2, 5,5, 11 Mbps
802.11g 6, 9, 12, 18, 24, 36, 48, 54 Mbps
802.11ac (Wi-Fi 5) 6,5 Mb / s až 866,7 Mb / s (MCS0 – MCS9 NSS1 / 2, VHT 20/40/80)
802.11ax (Wi-Fi 6) 6,3 Mb / s až 1,2 Gb / s (MCS0 – MCS11 NSS1 / 2, HE 20/40/80)

Riešením problémov môže byť:

  • Zakúpenie zariadenia dual band, ktoré pracuje aj v pásme 5 GHz, ktoré nie je tak zarušené a dosahuje vyššie rýchlosti pripojenia. Ak máte takýto router, musíte nastaviť aj svoje zariadenia na frekvenciu 5 GHz.
  • Viac frekvencií vďaka ktorým si zariadenie vyberá tú, ktorá je najmenej zarušená. Táto funkcia má nevýhodu, že danú frekvenciu môže niekto obsadiť a zarušiť, čo spôsobí stratu pripojenia.
  • Aktualizujte operačný systém svojho routera na najnovšiu verziu, aby dokázal podporovať aj novšie zariadenia.
  • Presuňte svoj router na iné miesto, ktoré bude bližšie k používaným zariadeniam a nebude medzi ním a zariadením veľa prekážok, ktoré môžu oslabiť signál.
  • Zarušenie môže spôsobiť aj príliš veľa zariadení pripojených v sieti. Pochopiteľne či to má vplyv na Wi-Fi alebo nie určuje rýchlosť pripojenia. Pri 300 alebo 500 Mbps pripojení cez optiku sú výsledky iné než pri 5 Mbps DSL linke. Všetko toto treba brať do úvahy. Nezabudnite teda vašim deťom pripomenúť, aby nesťahovali príliš veľké súbory.
  • Vypnite doma všetky zariadenia pripojené k WiFi a otvorte administráciu routeru. Ak tam nájdete svietiť pripojené zariadenie alebo zariadenia a ste si istí, že nie sú Vaše, je čas začať blokovať.
  • Posledný bod vyžaduje investíciu – ak Vám nepomohli žiadne rady, možno je Váš router už príliš starý a nezvláda nátlak zo strany čoraz výkonnejších zariadení.

Naši zákazníci odporúčajú tieto služby

RAKET ŠTANDARD

Sťahovanie30 Mbit/s

Surfovanie30 Mbit/s

Odosielanie4 Mbit/s

ZriadenieZADARMO

WiFi RouterZADARMO

iba 15,90 €

mesačne

RAKET IDEAL

Sťahovanie50 Mbit/s

Surfovanie50 Mbit/s

Odosielanie6 Mbit/s

ZriadenieZADARMO

WiFi RouterZADARMO

iba 19,90 €

mesačne

V čom je rozdiel

Doprajte si stabilné pripojenie do siete internet prostredníctvom bezdrôtového pripojenia.

Dobrý net na rozdiel od konkurenčných providerov investuje do najmodernejšej technológie na prenos internetového signálu, vďaka čomu poskytujeme stabilné internetové pripojenie v najvyšších rýchlostiach aj prostredníctvom bezdrôtových zariadení.

V ponuke raketového internetu sú dostupné rýchlosti až 100 Mb/s za bezkonkurenčnú cenu. Neobmedzený raketový internet je pre Vás dostupný v Trnave, Piešťanoch a okolí.

Rýchly výber

Overte si dostupnosť internetu

Prosíme o zadanie mesta v správnom tvare. (napr. Trnava)